Pałac Manowce – Luksus i Dyskrecja
Pałac Manowce. Gdy tylko przekroczysz bramę z napisem „Manowce”, od razu będziesz wiedzieć, że to miejsce, którego szukasz. Pałac położony jest na skraju rozległej puszczy, nad samym brzegiem Zalewu Szczecińskiego, z dala od miejskiego zgiełku, a nawet od najbliższej wsi. Czy to ekskluzywne przyjęcie weselne, czy ważne spotkanie firmowe – Manowce zapewniają luksus i dyskrecję.
Manowce to zabytkowa nieruchomość niedaleko Szczecina, malowniczo położona nad samym brzegiem Zalewu Szczecińskiego, otoczona rozległą puszczą, z dala od najbliższej wsi. Mimo tego odosobnienia, z pałacu w zaledwie 45 minut można dojechać do centrum Szczecina i w 1,5 godziny do szczecińskiego lotniska w Goleniowie.
Pałac jest idealnym połączeniem starego z nowym. Można w nim znaleźć nie tylko stare meble i obrazy, ale też współczesne wyposażenie, w tym ekskluzywne łazienki, komfortowe łóżka czy sieć Wi-Fi. Organizujemy przyjęcia weselne i rodzinne, jak również spotkania i imprezy firmowe. Goście zarezerwowany obiekt otrzymują na wyłączność. Udostępniamy: 3 apartamenty, 13 pokoi gościnnych, 5 pokoi do wspólnego użytku, sale na przyjęcia i spotkania firmowe, a także ogrody, gdzie w hali namiotowej możemy gościć do 100 osób.
Historia Pałacu Manowce
Pałac Manowce w Trzebieradzu (do 1945 roku – Haffhorst) został zbudowany w neoklasycystycznym stylu na początku XX wieku, prawdopodobnie według projektu Theodora Blessa. Inwestorem i pierwszym właścicielem był Georg Wegner, naczelny lekarz i dyrektor szpitala na Pomorzanach w Szczecinie (do 1945 roku – Pommerensdorf). Wcześniej, od 1754 roku w tym miejscu działała smolarnia, a następnie – także skład drewna oraz miejsce jego załadunku i spławiania.
W 1923 roku nieruchomość nabył Eduard Silbernagel. Sprzedał ją w roku 1941 Narodowosocjalistycznej Ludowej Opiece Społecznej (Nationalsozialistische Volkswohlfahrt – NSV), która przeznaczyła pałac na ośrodek szkoleniowy dla działaczy partyjnych (niem. Gauschule), a pozostałe budynki na dom dla matek (niem. Mutterheim). W czasie II wojny światowej nieruchomość nie została zniszczona. Pod koniec kwietnia 1945 roku zajęły ją wojska radzieckie, a w tym samym roku utworzono tu placówkę Wojsk Ochrony Pogranicza.
Od końca lat 40. do początku lat 90. XX wieku pałac był wykorzystywany do celów wypoczynkowych, początkowo przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, a następnie jako ośrodek kolonijny władz administracyjnych Warszawy. W latach 90. nieruchomość została zakupiona przez prywatnego inwestora, który rozpoczął przebudowę pałacu i pozostałych budynków, ale porzucił tę inwestycję. Pałac i park zostały niedawno nabyte przez nowego właściciela, który przywrócił im dawną świetność.
Usługi, które oferujemy
- Pokoje
- Restauracja
- Wesele
- Przyjęcia
- Dla firm
Galeria
Pałac Manowce – Luksus i Dyskrecja
Czekamy na Ciebie
Pobyt w naszym pięknym i wyrafinowanym hotelu to doświadczenie pełne historii, kulinarnej przyjemności, odpoczynku i relaksu dla umysłu i ciała.